Sobota, 19 Okt 2019

6 Domen Kočevar (Kolpa)

Veterani dobili ligaški derbi PDF Natisni E-pošta
Sreda, 18 September 2019 08:45

Veteranska ekipa Moravč Lukovice je v Šmartnem pri Ljubljani odigrala prvenstveni derbi. Nasprotnik je bila edina ekipa, ki je končala v pretekli sezoni na lestvici pred Moravčani. Tokrat so padle tudi Črnuče, po polovici drugega polčasa je bilo že 3:0, do konca pa so domači zadeli še  dvakrat, a zmaga je ostala na naši strani.

VeteraniR03 160919

Ekipi sta sezono začeli na najboljši možen način, s po dvema zmagama in brez prejetega zadetka. Že začetek je pokazal, da se Moravčani niso prišli le braniti, temveč so prišli po zmago. Niti 3 minute niso minile in že se je med strelce po hitrem protinapadu vpisal Smrkolj, katerega je na drugi vratnici čakal še Kerč, a je Smrkolj sam z nekaj metrov matiral vratarja domačih.

VeteraniR03 160919druga

V naslednjih minutah je pričakovano sledil odločnejši pristop Črnuč, dvakrat se je celo stresla stativa vrat, a po dobrih 20 minutah so Moravčani že vzpostavili ravnovesje na igrišču. Po naslednjem hitrem napadu je najmlajši član veteranske ekipe Srenjšček v 32. minuti poskrbel za vodstvo z 2:0, kar je bil tudi rezultat polčasa.

VeteraniR03 160919tretja

V drugem delu smo spremljali podobno odločen začetek naše ekipe, ki ga je po novem hitrem prodoru Rotarja kronala še s tretjim golom v 57. minuti.

VeteraniR03 160919peta

A potem je popustila zbranost v igri, domači so slabih 20 minut pred koncem najprej po spletu okoliščin zadeli prvič, dobrih pet minut pred koncem pa so izkoristili še nekoliko zmede v naši obrambi, ko bi sicer tudi sodnik verjetno lahko bolje zaščitil vratarja, ki je po odbiti žogi bil nekoliko oviran.

VeteraniR03 160919cetrta

Kot je to običaj, je za kratko nastalo nekaj panike, a na srečo so moravški nogometaši zadnjih nekaj minut odigrali dovolj zbrano, da so tri točke odšle iz obrobja prestolnice, tako ekipa Moravče Lukovica sama kraljuje na vrhu lige po treh odigranih srečanjih.

VeteraniR03 160919sesta

Naslednja preizkušnja to ekipo čaka naslednji petek (27.9.), ko v moravški športni park prihaja ekipa Radomelj. Podpora s tribun bo več kot dobrodošla.