Sobota, 19 Okt 2019

6 Domen Kočevar (Kolpa)

Prva domača zmaga za pogum PDF Natisni E-pošta
Četrtek, 03 Oktober 2019 09:22

Članska ekipa je v soboto dosegla prvo domačo zmago v novi sezoni, potem ko so bili boljši od ekipe s Trebnjega. S to zmago so se dvignili na deveto mesto, potem ko so zdaj končno vse ekipe opravile tudi z zaostalimi obveznostmi. Naslednja tekma sledi že to soboto, gostovanje pri starih znancih iz Kresnic.

Sobotni dan je bil spet tipično jesenski, tako da vreme med samo tekmo v moravškem športnem parku ni bilo najbolj primerno za igro, kaj šele za navijanje.

A domače občinstvo se ni pustilo motiti, tako da lahko tudi tokrat poročamo o dobro obiskani tekmi.

Trebnje so novinec v ligi, ki pa ga je potrebno jemati enako resno kot vse ostale, kar se je izkazalo tudi v soboto.

Že v prvem polčasu so bili Moravčani boljši tekmec, kar so uspeli potrditi tudi z zadetkom Capudra v 32. minuti.

V drugem polčasu so domači najprej ostali brez igralca v polju, potem ko si je v 59. minuti Blaž Urbanija prislužil drugi rumeni karton.

Z igralcem več na igrišču so Trebanjci postali nekoliko bolj pogumni, a na srečo je sledila akcija domačih v 76. minuti, po kateri je Miha Capuder s svojim drugim zadetkom zakoličil usodo novincev v ligi.

Zaigrali so: T. Vidergar; A. Vidergar, J. Vesel, Zupanc (od 90. Miha Klopčič), B. Urbanija, Matečko, Vrankar, Pogačar Capuder (od 65. Pačnik) , Capuder (od 85. K. Urbanija), Peterka, Florjančič

Moravčani so tako zdaj na devetem mestu, po šestih odigranih srečanjih imajo osem točk, le dve manj od četrtouvrščenega Rudarja.

Naslednji nasprotnik bodo Kresnice, ki imajo pet točk prednosti na drugem mestu. Tekma bo v Kresnicah na sporedu v soboto ob 16. uri.

Zadnjič posodobil Četrtek, 03 Oktober 2019 10:44