Četrtek, 21 Nov 2019

LESTVICA (13/26)

7 Luka Klančišar (Zagorje)

Inteblocku pokalna zmaga, našim slajše domače tri točke PDF Natisni E-pošta
Sreda, 16 Oktober 2019 08:26

Žreb, ki so ga opravili na sedežu MNZ Ljubljana, se je letos "pošalil" z ekipama Termita Moravč in Interblocka. Moravška in ljubljanska ekipa sta se v obdobju štirih dni pomerili kar dvakrat. Prejšnjo sredo (9.10.) je pokalno tekmo gostil in jo z 2:1 dobil Interblock, zato pa je bilo veliko slajše premagati istega tekmeca v 8. krogu ligaškega tekmovanja pred polnimi tribunami moravškega igrišča. Tudi pri nas je bilo 2:1, s tem pa so člani poskočili za mesto navzgor, še pomembneje pa je, da so blizu večini ekipam pred seboj, do tretjega mesta jih ločita pičli dve točki. Naslednji nasprotnik bo v soboto ekipa Laby's Mengo 28, tekma bo odigrana v Mengšu ob 15.30.

20191012 1759531

Najprej na kratko nekaj besed o pokalnem srečanju na igrišču z umetno travo v Ježici. Spremljali smo precejšnjo uspavanko, še posebej to velja za prvih 30 minut. Proti koncu prvega polčasa se je igra nekoliko razživela, naši so poskušali z nekaj streli od daleč presenetiti domačega vratarja, a do gola je prvim uspelo priti domačim, potem ko je manjšo zmedo v moravški obrambi v 40. minuti izkoristil Aleš Zajc. Naši člani so sicer igrali zelo disciplinirano, na celi tekmi so prejeli le en rumeni karton, a tudi v drugem polčasu so prehitro prejeli še drugi zadetek. V 50. minuti je zadel Tilen Šušteršič. Nekaj časa je še pobudo imel Interblock, a kmalu se je začela postavljati na noge tudi naša ekipa.

Člani pokal 091019

Po prekršku v kazenskem prostoru nad Čebuljem je Nejc Matečko učinkovito realiziral enajstmetrovko in v 64. minuti je bil rezultat 2:1 za domače. V nadaljevanju so naši sicer poskušali doseči še drugi gol, ki bi prinesel izvajanje kazenskih strelov, še najbližje je bil Prestor, ki se je s strani sam znašel pred vratarjem nasprotne ekipe, a mu žoge ni uspelo spraviti za njegov hrbet.

Na pokalni tekmi so igrali: T. Vidergar; Valič (od 53. Peceli), Miha Klopčič, Matečko (od 69. Per), Šlibar (od 46. Pogačar Capuder), Pačnik, Vrankar, B. Urbanija (od 67. Novak), Prestor, Peterka (od 80. R. Vesel), Čebulj

Naši prav močno niso objokovali zamujene priložnosti za uvrstitev v pokalni četrtfinale, kajti še pomembnejši je bil prvenstveni dvoboj z istim nasprotnikom tri dni kasneje.

PA120370

Članska ekipa pod vodstvom trenerja Ravnikarja se je dobro zavedala, da so pomembnejše od napredovanja v pokalnem tekmovanju tri prvenstvene točke, ki bi Moravčane dokončno oddaljila od najslabših ekip v ligi. Temu primerno zavzeto so tudi odigrali domače srečanje. Že v 11. minuti so bili nagrajeni z zadetkom, ki ga je dosegel kapetan Nejc Matečko.

PA120353

Tudi gostje so bili na trenutke nevarni, tako da je bila obramba ključna na poti do uspeha. Dobremu začetku je sledil manjši šok, ko se je po nekaj manj kot pol ure bil primoran posloviti Čebulj, ki si je pri enem izmed naletov nerodno poškodoval ramo.

PA120364

Naslednji hladen tuš je sledil v 35. minuti, ko so si igralci Interblocka priborili strel z bele točke, ki ga je uspešno realiziral Žan Klančar. Ekipi sta tako na odmor odšli z neodločenim izidom 1:1. V drugem polčasu smo videli nekoliko podjetnejši začetek Moravčanov. Kljub vsemu je bilo potrebno počakati vse do 69. minute, ko je Matej Florjančič ukanil nasprotno obrambo z nenadnim strelom iz bližine, obrnjen s hrbtom je presenetil vse, to pa je bil njegov drugi zadetek v letošnji sezoni.

PA120373

Do konca srečanja smo sicer videli še napet boj za vsako žogo, tik pred koncem je moral igrišče zapustiti tudi glavni trener nasprotne ekipe, drugič letos pa so tri točke ostale doma, v Moravčah. To je sicer tretja zmaga članske ekipe v novi sezoni. Izkazalo se je, da so v dveh srečanjih v nekaj dneh proti Interblocku najbolje prihranili za domačo publiko.

Zaigrali so: T. Vidergar; Miha Klopčič (od 59. Valič), Zupanc, Pogačar Capuder, Matečko, Prestor (od 87. Peceli), Vrankar, B. Urbanija, Peterka, Čebulj (od 29. Pačnik), Florjančič

PA120384

S to zmago se je ekipa Termita dvignila po lestvici za mesto navzgor, po osmih odigranih srečanjih so prav na 8. mestu, a razlike ostajajo izjemno manjhne. Še naprej vodi Kolpa (19), blizu je Ihan (18), potem pa je osem ekip zgoščenih v treh točkah (med 11 in 14).

PA120393

Prav tretjeuvrščeni Laby's Mengo 28 bo naslednji nasprotnik, torej ekipa, ki ima le dve točki več, a je kar pet mest višje. Tekma bo v Mengšu odigrana v soboto (19.10.) ob 15.30. Letos so veterani že odnesli zmago iz Mengša, morda pa kaj podobnega uspe tudi članski ekipi.

PA120415

PA120377