Četrtek, 21 Nov 2019

LESTVICA (13/26)

7 Luka Klančišar (Zagorje)

Oboji prejeli štiri gole in izgubili PDF Natisni E-pošta
Ponedeljek, 21 Oktober 2019 10:38

Člani in mladinci bodo želeli čimprej pozabiti zadnji konec tedna. Članska ekipa je v devetem krogu doživela tretji poraz, saj jih je v Mengšu domači Laby's Mengo 28 porazil s 4:2. Še slabše se je končal nastop mladincev, ki ob štirih prejetih zadetkih Zagorju niso uspeli zabiti niti enega. Člani bodo lahko vtis popravili že v sredo proti ekipi Bele krajine, tekma bo doma odigrana ob 15.30, mladinci pa bodo tudi igrali doma, v nedeljo bo nasprotnik Dren Vrhnika.

mladinci14

Mladinci tokrat niso imeli svojega dne.

Članska ekipa je v devetem krogu odšla na gostovanje v Mengeš, za razliko od veteranov pa se niso uspeli vrniti domov z zmago. Že uvod je pokazal, da bo tokrat zelo težko osvojiti vsaj točko. Domači so povedli v 12. minuti, ko je zadel Eric Asante Kutin, dve minuti kasneje je po strelu Nejca Duščaka bilo na igrišču pod Gobavico že 2:0. Da bi bila mera še bolj polna, je v 26. minuti zadel še Gregor Kosec, potem ko je izkoristil odbito žogo ob ubranjeni enajstmetrovki vratarja Vidergarja. Zadetek Jureta Vesela v izdihljajih prvega polčasa je dajal vsaj nekaj možnosti za spremembo v nadaljevanju.

mladinci2

V drugem polčasu je zadišalo po preobratu, ko so se naši vrnili v igro z zadetkom Roka Vrankarja v 63. minuti. A sanje po osvojitvi vsaj točke so se razblinile kot milni mehurček, ko so gostje pridobili strel z bele točke, ki ga je za končnih 4:2 v zadetek pretvoril Gregor Kosec. Oba kazenska strela sta bila pridobljena za domače na podoben način, potem ko sta v prvem polčasu Peterka, v drugem pa Peceli naredila prekršek s hrbta, potem ko jima je domači nogometaš pobegnil v kazenskem prostoru. Pri tem je še najbolj zanimiv sodniški kriterij, po katerem ne v prvem, niti v drugem primeru nogometaša nista bila "nagrajena" s kartonom.

mladinci3

V Mengšu so igrali: T. Vidergar; Pačnik (od 46. Valič), J. Vesel (od 61. Miha Klopčič), Zupanc, B. Urbanija (od 61. Peceli), Matečko, Prestor (od 87. R. Vesel), Vrankar, Capuder (od 46. Mitja Klopčič), Peterka, Florjančič

mladinci4

Člani imajo tako letos povsem identično razmerje zmag, remijev in porazov (3-3-3), to pa je bil prvi poraz po več kot mesecu dni ter šele prvi v gosteh po začetku v Kisovcu, kjer pa tekma ni bila odigrana v celoti. Na lestvici se ni kaj dosti spremenilo, na vrhu kraljujeta Kolpa in Ihan, Moravčani pa niso izgubili ničesar, še vedno so na osmem mestu, eno zmago do petega Zagorja ter krepko oddaljeni od zadnjih mest.

mladinci5

Naslednji tekmec bo že to sredo (23.10.) nekdanji prvoligaš Bela krajina, ki v Moravče prihaja z enakim točkovnim izkupičkom, a slabšo gol razliko, zato so trenutno deveti. Tekma se bo začela ob 15.30.

mladinci6

Zdaj pa k mladincem. Ti so uslišali nasprotnikovo prošnjo in gostili Zagorje doma. Zagorjani so bili boljši celotno srečanje in na koncu zasluženo slavili že peto zmago v novi sezoni. Prvi gol je padel že v osmi minuti, ko je mrežo domačih zatresel Gašper Trdin. V 26. minuti je bil uspešen Ažbe Čerk Vodenik, kmalu po tem, ko je moral zaradi poškodbe igro zapustiti vselej borbeni Matic Lavrič.

mladinci1

Borbenosti je bilo zagotovo dovolj tudi pri ostalih fantih, a kaj ko si niso uspeli izdelati nobene pomembnejše akcije, zato pa so na drugi strani gostje kaznovali vsako manjšo napako v obrambi. V 41. minuti je tako še drugič zadel  Trdin.

mladinci8

V drugem polčasu so domači zaigrali bolj odločno v napadu, a še preden bi se uspeli približati in vsaj za trenutek ohraniti tekmo "pri življenju", so Zagorjani še četrto žogo spravili za hrbet vratarja Bibiča, v 57. minuti je bil uspešen Endor Vezaj, ki je postavil končni izid srečanja.

mladinci7

Ker so Zagorjani pri vrhu lige, poraz ni tako usoden, kljub vsemu pa se čakanje na prvo domačo zmago po izjemnih spomladanskih igrah že kar vleče. Morda pa ga bo konec v nedeljo, ko bodo mladinci odigrali še tretjo tekmo zapored na domačem igrišču. V goste prihaja Dren Vrhnika, ki ima na osmem mestu le dve točki več, vmes je še Vir. To bo zadnja jesenska tekma pred domačim občinstvom, nato sledi le še gostovanje pri Kočevju čez dva tedna.

mladinci9

mladinci10