Četrtek, 21 Nov 2019

LESTVICA (13/26)

7 Luka Klančišar (Zagorje)

Člani remizirali z Belo krajino PDF Natisni E-pošta
Petek, 25 Oktober 2019 10:24

Članska ekipa je predčasno odigrala srečanje 10. kroga Regionalne lige, njihov nasprotnik je bila ekipa Bele krajine. Po slabšem začetku, ko so se že po dobrih dveh minutah znašli v zaostanku, ki je bil kasneje še večji, je najboljši strelec ekipe Miha Capuder z dvema goloma v parih minutah prinesel točko Moravčanom. Ekipa Termita ostaja na osmem mestu z enakim točkovnim izkupičkom kot Bela krajina. Naslednjo tekmo bodo Moravčani igrali šele v sredo po praznikih (6.11.), ko bodo odšli na gostovanje v Ivančno Gorico.

ČlaniR10 09

Z dvema goloma Capudra do domače točke.

Tekma je bila izjemoma odigrana med tednom, začetek pa je bil temu primerno zmeden. Sredi tretje minute je Bela krajina vodila z 1:0, potem ko je ob navidez nenevarnem predložku z 10 metrov domačega vratarja premagal Denis Dedić. Naša ekipa se po začetnem zaostanku kar nekaj časa ni pobrala, tako da smo bolj spremljali igro na sredini ali pred vrati domačih. Šele zadnjih nekaj minut prvega polčasa so domači vzpostavili enakovrednost na igrišču, toda rezultat se do polčasa ni več spremenil.

ČlaniR10 01

Prijateljsko rokovanje naših z igralci nasprotne ekipe, ki so morali zgodaj na pot.

V drugem polčasu so domačini odločno krenili po izenačenje, a zgodila se je šokantna 54. minuta. Po manjšem nesporazumu Vrankarja in vratarja Vidergarja je do strela od daleč Ishak Šumar in z lobom matiral našega čuvaja mreže. Še preden bi torej uspeli prevzeti pobudo, so Moravčani zaostajali z 0:2.

ČlaniR10 03

Še zadnje besede pred začetkom.

Morda je bil ravno ta zadetek potreben, da so se fantje končno zbudili. Obramba je strnila vrste, sredina je bila vse bolj odločna in vse več žog je dobival domači napad. Prodori so si sledili iz minute v minuto. In potem je prišel trenutek za prvo veselje na številčno dobro zasedeni tribuni. Potem, ko se je žoga odbijala od igralcev, je na vrsto prišel Miha Capuder, ki je v 65. minuti dosegel že svoj šesti zadetek v letošnji sezoni.

ČlaniR10 06

Miha Capuder prvič matiral nasprotnega vratarja.

Kar je sledilo, je bilo še bolj neponovljivo. Vsega slabi dve minuti zatem, se je Capuder odločil za strel izven kazenskega prostora in dosegel pravi evrogol, o katerem je bilo govora še dolgo po tekmi. Capuder je še nekajkrat poizkusil, da bi morda celo dosegel enega najhitrejših hat-trickov, kar je še bolj pomembno, pa je opogumil tudi ostale, da so si upali več.

ČlaniR10 05

Junak srečanja, ki je letos dosegel že sedem zadetkov v modrem dresu.

Priložnosti je bilo preveč, da bi našteval vse po vrsti. Nekajkrat je prodiral Prestor, pa so se Belokranjci odlično branili, vmes je imel svoje priložnosti tudi Florjančič, niti kapetan Matečko, še manj Blaž Urbanija nista bila daleč od zmagovitega zadetka. Urbanija je celo kot levičar udaril od daleč z desno in samo popolni zbranosti vratarja se lahko ekipa Bele krajine zahvali, da je ostalo pri 2:2. V zadnjih minutah so nekajkrat bili nevarni tudi gostje, tako da tudi naš vratar ni ostal brez dela.

ČlaniR10 08

Nepopisno veselje po izenačujočem zadetku.

Zaigrali so: T. Vidergar; A. Vidergar (od 56. Florjančič), Vrankar, Šlibar, Zupanc, Prestor, Matečko, Valič, B. Urbanija, Capuder, Peceli (od 35. Pačnik)

ČlaniR10 02

S svojo "prisotnostjo" nas je počastila prva mednarodna sodnica v Sloveniji.

Na koncu verjetno lahko ugotovimo, da moramo biti s točko zadovoljni, sploh glede na slab začetek. Potrebno je pohvaliti tudi sojenje. V Moravče je prišla sodnica mednarodnega slovesa, prva mednarodna sodnica (z licenco od 2005) Tanja Subotić, kar se je poznalo tudi na igrišču. Podelila je le tri rumene kartone, a disciplina je bila prisotna celotno srečanje, kar pomeni, da so tudi nogometaši dobro sprejeli njene visoke kriterije.

ČlaniR10 13

Žiga Valič v akciji.

Moravška ekipa ostaja na osmem mestu, čeprav lahko kakšno mesto izgubi, ko bodo ob koncu tedna igrala še ostala moštva. Naslednji nasprotnik bo sicer ena najslabših ekip v ligi, toda Ivančna Gorica bo prvo novembrsko sredo tekmo gostila doma, pod reflektorji, vemo pa, da je vsaka ekipa nevarnejša doma, pa naj bo na papirju še tako slabša.

ŠE NEKAJ UTRINKOV S TEKME

ČlaniR10 04