mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSkupaj1025852

Trenutno online 10

Veterani prijetno obarvali letošnjo jesen PDF Natisni E-pošta
Torek, 29 Oktober 2019 10:39

Veteranska ekipa je dobila tudi zadnje srečanje v jesenskem delu prvenstva, potem ko je pred domačim občinstvom premagala Ihan z 2:0. Spet je bilo potrebno nekaj časa počakati na prvi zadetek, a splačalo se je. Strelca sta bila Alojz Smrkolj in Marko Urbanija. Kljub temu, da so že 17 tekem brez poraza, pa bo ta zmaga verjetno premalo za osvojitev naslova jesenskega prvaka, saj so ob sedmih zmagah zabeležili tudi dva neodločena izida, tako da bodo Radomlje ostale točko spredaj.

received 19930082641357961

Tekma je minila v čudovitem ozračju, saj je nogometaše in vse ostale očividce zopet grelo toplo sonce. Kot bi tudi vreme želelo nagraditi letošnje izvrstne predstave veteranske ekipe, ki že težko pomni, kdaj je doživela zadnji poraz. Začetek sicer ni bil najbolj obetaven, kar pa ni nič novega. Ker je šlo za zadnjo uradno tekmo v tem letu, je bilo zagotovo tudi v igri čutiti kar nekaj nervoze. Veliko podaj je bilo hitrih, nedodelanih, dosti se je preskakovalo sredino, a tako je, ko so prisotni živci.

vet251019 12

Kljub vsemu naštetemu so imeli domači nogometaši že v prvem polčasu na voljo nekaj lepih priložnosti, ko so se znašli pred vratarjem nasprotnega moštva. Robi Anželj je v svojem slogu pogosto uspešno spremljal akcije domačinov, tako je vselej pravočasno stekel z vrat, če je bilo le potrebno.

vet251019 1

Na drugi strani so nogometaši Ihana čakali predvsem na hitre protinapade, katere pa je uspešno pokril naš vratar Kocjančič (v drugem polčasu pa Bizilj). Polčas je tako minil brez zadetkov, eno izmed lepih priložnosti za zadetek je imel tudi slavljenec Robert Podržaj, ki bo v kratkem praznoval lep jubilej in so se mu v ekipi po koncu tekme iskreno zahvalili in mu čestitali.

vet251019 9

Časa za čestitke in praznovanje je bilo dovolj tudi zaradi dogajanja na igrišču. Kot že omenjeno, je bilo na prvi zadetek ponovno potrebno čakati kar nekaj časa, od tod tudi nekaj nervoze.

vet251019 2

V drugem polčasu je žoga precej bolje krožila med igralci, v 55. minuti pa je po desni strani hitro potegnil Rotar in nesebično podal do Smrkolja, ki je z bližine zadel v mrežo Ihana.

vet251019 5

Po nekaj minutah je obetavno akcijo s svojim prvim zadetkom v sezoni kronal še Marko Urbanija.

vet251019 10

Nekaj prodorov je imel proti koncu še Srenjšček, a rezultat se ni več spremenil. Prav v zadnjem napadu je šel sam proti golu, ko ga je nasprotni igralec podrl, a je sodnik solidarno pokazal le rumeni karton, čeprav bi bila lahko barva kartona tudi drugačna. A tekma je minila v prijateljskem vzdušju.

vet251019 11

Veterani so tako uspešno zaključili jesenski del. Z izjemo remijev v Domžalah in doma proti Viru so premagali vse po vrsti, a ker so Radomlje izgubile le proti Moravčanom, bodo prezimile na vrhu (ko nastaja zapis, imajo Radomlje še neodigrano zaostalo tekmo proti Črnemu Grabnu).

vet251019 3

Naslednja tekma jih tako čaka šele prihodnje leto ob koncu marca, ko v Moravško dolino prihaja Mengeš, takrat pa bo minilo že polno leto dni od zadnjega poraza veteranskega moštva.