Četrtek, 21 Nov 2019

LESTVICA (13/26)

7 Luka Klančišar (Zagorje)

Olimpija obiskala Moravče PDF Natisni E-pošta
Torek, 29 Oktober 2019 11:57

Moravško dolino je obiskala Ljubljanska Olimpija. Sicer ni šlo za obisk članov, so pa v naše konce zavili igralci in igralke selekcije starejših dečkov (U 15), ki so se merili s svojimi moravškimi vrstniki v 9. krogu drugoligaškega tekmovanja. Tekmo so pričakovano dobili Ljubljančani, ki so potisnili v mrežo pet žog, žal pa našim na drugi strani ni uspelo spraviti nobene za hrbet vratarja.

U15 slika11

Večkrat sem že poročal, da naša selekcija U 15 igra v drugi ligi prvič po enajstih letih in da je kos večini ekip v njej. Olimpija je klub z veliko začetnico, ki ima bogato zgodovino, o tem ni dvoma. Zato ni presenečenje, da imajo tudi velik in bogat nabor igralcev v mlajših kategorijah. Ta kategorija ni nobena izjema.

U15 slika5

Naši mladi nogometaši so se sicer lotili nasprotnika brez strahospoštovanja, kar je edino pravilno, še posebej, kadar igraš na domačem igrišču. Kljub vztrajnosti gola niso uspeli zabiti, je pa to uspelo trem nogometašem Olimpije. Po dva gola sta dosegla v prvem polčasu Adriano Rizvić in v drugem Marcel Petrov, v prvi polovici srečanja pa je zadel še Edi Midžan.

U15 slika1

Naša ekipa si ne sme ničesar očitati, to so tekme, na katerih se nabirajo znanja in izkušnje, ki bodo prav prišle v prihodnje. Olimpija je na vrhu prehitela Domžale, ki imajo manj odigranih tekem, moravška ekipa pa je sicer padla na 10. mesto, a ima še vedno tri ekipe tik pred seboj, za sabo pa še vedno ekipi Dren Vrhnika B in Komendo.

U15 slika2

Zdaj sledijo počitnice, potem pa jih do konca jesenskega dela čakata še gostovanje v Ivančni Gorici ter domača tekma proti Komendi.

U15 slika3

U15 slika4