mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSkupaj1025804

Trenutno online 11

V težkih pogojih nasprotnik močnejši PDF Natisni E-pošta
Sreda, 06 November 2019 11:15

V zgodnjem nedeljskem dopoldnevu sta se v Moravčah merili domača ekipa mlajših dečkov (U 13) ter ekipa Arne Tabor 69 iz Ljubljane. Srečanje devetega kroga je bilo zaznamovano s težkimi pogoji na igrišču zaradi obilnih padavin, tekmo pa so dobili gostje, ki so že v prvem polčasu zabili štiri gole, vajo pa ponovili še v drugem polčasu. Za domače je edini zadel Erik Gregorič. Ekipa U 13 ostaja na desetem mestu, do konca jesenskega dela pa gostuje še v Zagorju ter igra doma proti Kočevju.

U13 slika15

Po čudovitem vremenu je jesen pokazala svoj pravi obraz v zadnjih dneh, kar se je poznalo tudi na nogometni zelenici. Kljub dobro pripravljenemu igrišču je pričakovano ob takšnih nalivih voda na nekaterih delih ostajala na površini, tako da so bili pogoji za igro mladih selekcij zelo zahtevni.

U13 slika3

Arne Tabor 69 je v tekmo vstopil kot favorit, saj ne le da ni oddal še niti točke, pač pa je v Moravško dolino prišel z gol razliko 43:2 v osmih tekmah. A to ni prestrašilo domačih fantov, ki so se pogumno spustili v boj s svojimi vrstniki. Da je kakovost na strani ljubljanske ekipe, se je na žalost pokazalo prezgodaj, ko sta v 3. in 6. minuti mrežo domačih zatresla Tomas Puc in Lan Šmuc. Ista igralca sta v enakem zaporedju zadela še v 20. in 28. minuti, da pa napadi naših le ne bi bili povsem zaman, je v 29. minuti poskrbel Erik Gregorič s svojim četrtim zadetkom v sezoni, kolikor jih ima tudi Aleksej Tandler, ki se je tokrat izkazal v vlogi podajalca.

U13 slika6

V drugem polčasu so se Moravčani pokazali v izvrstni luči in v prvi polovici nadaljevanja celo terensko nadigrali goste. Kar nekaj priložnosti so imeli za znižanje izida, tudi neposredno iz oči v oči z vratarjem nasprotne ekipe.

U13 slika9

A kot se v nogometu pogosto zgodi, če ne daš gola, ga običajno dobiš. Tako je mrežo domačih zatresel Jan Nikolić. Po tem zadetku je domačim fantom nekoliko padla morala, tako je isti igralec dosegel še dva gola. Kljub vztrajnim prizadevanjem našega vratarja po čim znosnejšem porazu je "osmico" v njegovo mrežo prilepil Lan Šmuc, ki je tako podobno kot Nikolić dosegel tri gole.

U13 slika2

To je bila kljub vsemu najlažja tekma letos, ker je Arne Tabor 69 tako močan v prvenstvu, da so lahko igrali popolnoma neobremenjeno. V nedeljo (10.11.) odhajajo v goste k Zagorju, ki zaseda zadnje mesto v ligi, nato pa bo v Moravčah 16.11. gostovala še ena močna zasedba, Kočevje je namreč trenutno tretji. S tema tekmama bo tudi padel zastor nad prvo polovico letošnje sezone.