Petek, 06 Dec 2019

LESTVICA (13/26)

7 Luka Klančišar (Zagorje)

mod_vvisit_counterTa teden2035

Mrk na Dolenjskem PDF Natisni E-pošta
Ponedeljek, 11 November 2019 13:46

Predzadnje gostovanje članske ekipe v tej jeseni je bilo zaznamovano s številnimi zamujenimi priložnostmi ter tudi s prekinitvijo zaradi izpada elektrike. Ivančna Gorica, ki je predtem premagala le "odsluženo" Jezero Medvode, je bila boljša zaradi boljše učinkovitosti, končni izid je bil 3:1. S tem so sicer Moravčani ostali na devetem mestu, a se jim počasi oddaljujejo tekmeci v ospredju. Zadnji jesenski nastop sledi v Trbovljah na umetni travi 17. novembra.

soccerdark

Slika je simbolična.

Po krajšem oddihu so nogometaši članske ekipe odigrali tekmo 11. kroga letošnje Regionalne Lige. V Ivančni Gorici jih je pod reflektorji pričakala domača zasedba, ki je pred tem srečanjem zbrala pičle štiri točke. A v nogometu velikokrat poudarjamo, da se ti vsakršno podcenjevanje, predvsem pa neučinkovitost, lahko še kako maščuje. Žal to ni bila sreda, ki bi se vtisnila v lep spomin. Domači so povedli že v 3. minuti, ko je zadel Jan Smrekar.

Potem je nekje v 28. minuti sledila krajša prekinitev, saj je zaradi napake na daljnovodu celotna Dolenjska ostala brez elektrike, nič drugače ni bilo na stadionu v Ivančni Gorici. Po ponovnem začetku je gol Roka Prestorja v 41. minuti vlil upanje na boljše nadaljevanje. A kot se je kasneje izkazalo, je bilo to edino veselje na moravški strani v tem večeru. Zato pa so domači zadeli še dvakrat. V 64. minuti je bil uspešen Robert Medved, nato pa v 88. minuti še Žiga Kotar. Pohvaliti je potrebno še 50 - letnega vratarja domače ekipe, to vlogo je prevzel nihče drug kot predsednik kluba Rafael Koren, in se v tej vlogi kljub ne več najmlajšim letom več kot izkazal.

Za moravško ekipo so igrali: T.Vidergar; Šlibar, J.Vesel (od 84. Miha Klopčič), Zupanc, B.Urbanija, Matečko, Prestor (od 84. Peceli), Vrankar, Capuder, Peterka, Pačnik (od 55. A. Vidergar)

Člani sicer po mestih niso izgubili ničesar, a se ostale ekipe oddaljujejo. Letos se ves čas gibljejo med 6. in 11. mestom, trenutno so deveti. Zadnji tekmec v jesenskem delu bo Trboveljski Rudar, tekma na njihovem mestnem stadionu bo na sporedu v nedeljo 17. novembra s pričetkom ob 13.30.