mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Trenutno online 16

?lani kon?ali kot so za?eli PDF Natisni E-pošta
SkromnoOdliÄŤno
Ponedeljek, 18 November 2019 09:45

S tekmo ?lanskih ekip Rudar Trbovlje in Termit Morav?e se je kon?al jesenski del letošnjega prvenstva. Trbovelj?ani so bili ponovno boljši, naša ekipa pa je prav na zadnji tekmi doživela podobno usodo kot na prvi v Kisovcu, obakrat se je kon?alo s 3:0. ?lani zaklju?ujejo prvo polovico prvenstva s tremi zmagami in 13 to?kami na 9. mestu. Drugi del prvenstva naj bi se za?el sredi marca, ko bodo v Morav?e prišli nogometaši Svobode iz Kisovca.

received 17092750958695911

Že po tradiciji ekipa Rudarja ni ravno nasprotnik po meri, še posebej ko gre za sre?anja na njihovi že rahlo dotrajani umetni travi. Povrhu vsega je v naših vrstah manjkalo kar nekaj nogometašev, ki so bili bodisi kaznovani, poškodovani ali so preprosto manjkali. Kljub vsemu se je v Trbovlje na zadnjo letošnjo preizkušnjo podalo 15 nogometašev:

Tomaž Vidergar; Žiga Vali? (od 46. Miha Klop?i?), Rok Vrankar (od 80. Rok Vesel), Mihael Šlibar, Nejc Pa?nik, Lovro Poga?ar Capuder (od 46. Tadej Peceli), Nejc Mate?ko (od 70. Anže Novak), Blaž Urbanija, Ambrož Vidergar, Miha Capuder, Primož Vidergar

Že od samega za?etka so bili doma?ini nevarnejši, saj so s hitrimi prodori postavljali pogosto na preizkušnjo vratarja Vidergarja, ki je predvsem v prvih 30 minutah kar nekajkrat prepre?il, da bi tekma hitro postala enostranska.

received 7121856492906431

V 25. minuti so imeli naši na voljo edino pravo priložnost, da premešajo štrene doma?im. Storjen je bil prekršek nad Poga?ar Capudrom, tik pred vstopom v kazenski prostor. Kapetan Mate?ko si je lepo nastavil žogo in meril visoko v zgornji kot vrat doma?ega vratarja, a ta je žogo uspel izbiti. Kot se je kasneje izkazalo, je bila to ena redkih priložnosti na tekmi. Po še enem izmed mnogih hitrih prodorov so Trbovelj?ani terensko premo? potrdili z golom v 31. minuti. Tedaj je zadel Bruno Pukl. Sedem minut kasneje je sledila podobna akcija, po kateri je z bližine zadel Maj Sajovic.

received 14378891863857511

Glede na videno je bil izid prvega pol?asa povsem realen. Doma?i so pri?akovano v prvih minutah nadaljevanja pustili nekaj ve? pobude tekmecu na igriš?u, a žoga se žal ni najbolje lepila na noge fantov v modrem. Nekajkrat so poizkusili s streli od dale?, ki pa niso bili dovolj dobri, da bi vsaj enkrat premagali doma?ega vratarja, je pa na drugi strani Sajovic s svojim drugim zadetkom v 58. minuti poskrbel, da so tri to?ke ostale v Zasavju.

received 5772833930808861

S to tekmo se je kon?al zanimiv jesenski del, ki so ga Morav?ani kon?ali na devetem mestu s 13 to?kami. Jesenski prvak je postala Kolpa (26), z manjšo prednostjo pred troj?kom Ihan (25), Zagorje (22) in Laby's Mengo 28 (21). V drugo skupino (od 5. do 12. mesta) pa lahko uvrstimo tudi naše nogometaše, ki za petim Rudarjem zaostajajo za pet to?k, a imajo le to?ko ve? od zadnjega v tej "grupi" Kisovca. Edini, ki negativno izstopa, poleg že pozabljenih Medvod, je s štirimi to?kami Ivan?na Gorica. Vse našteto obeta vro?o nogometno pomlad, ki naj bi najprej predvidoma 14. marca prihodnje leto pripeljala na moravško zelenico ekipo Svobode iz Kisovca. Do takrat pa sledi še veliko dela in pomebnih priprav, da bodo rezultati v naslednjem obdobju še boljši. Pa sre?no!