mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSkupaj1033898

Trenutno online 9

Člani končali kot so začeli PDF Natisni E-pošta
Ponedeljek, 18 November 2019 09:45

S tekmo članskih ekip Rudar Trbovlje in Termit Moravče se je končal jesenski del letošnjega prvenstva. Trboveljčani so bili ponovno boljši, naša ekipa pa je prav na zadnji tekmi doživela podobno usodo kot na prvi v Kisovcu, obakrat se je končalo s 3:0. Člani zaključujejo prvo polovico prvenstva s tremi zmagami in 13 točkami na 9. mestu. Drugi del prvenstva naj bi se začel sredi marca, ko bodo v Moravče prišli nogometaši Svobode iz Kisovca.

received 17092750958695911

Že po tradiciji ekipa Rudarja ni ravno nasprotnik po meri, še posebej ko gre za srečanja na njihovi že rahlo dotrajani umetni travi. Povrhu vsega je v naših vrstah manjkalo kar nekaj nogometašev, ki so bili bodisi kaznovani, poškodovani ali so preprosto manjkali. Kljub vsemu se je v Trbovlje na zadnjo letošnjo preizkušnjo podalo 15 nogometašev:

Tomaž Vidergar; Žiga Valič (od 46. Miha Klopčič), Rok Vrankar (od 80. Rok Vesel), Mihael Šlibar, Nejc Pačnik, Lovro Pogačar Capuder (od 46. Tadej Peceli), Nejc Matečko (od 70. Anže Novak), Blaž Urbanija, Ambrož Vidergar, Miha Capuder, Primož Vidergar

Že od samega začetka so bili domačini nevarnejši, saj so s hitrimi prodori postavljali pogosto na preizkušnjo vratarja Vidergarja, ki je predvsem v prvih 30 minutah kar nekajkrat preprečil, da bi tekma hitro postala enostranska.

received 7121856492906431

V 25. minuti so imeli naši na voljo edino pravo priložnost, da premešajo štrene domačim. Storjen je bil prekršek nad Pogačar Capudrom, tik pred vstopom v kazenski prostor. Kapetan Matečko si je lepo nastavil žogo in meril visoko v zgornji kot vrat domačega vratarja, a ta je žogo uspel izbiti. Kot se je kasneje izkazalo, je bila to ena redkih priložnosti na tekmi. Po še enem izmed mnogih hitrih prodorov so Trboveljčani terensko premoč potrdili z golom v 31. minuti. Tedaj je zadel Bruno Pukl. Sedem minut kasneje je sledila podobna akcija, po kateri je z bližine zadel Maj Sajovic.

received 14378891863857511

Glede na videno je bil izid prvega polčasa povsem realen. Domači so pričakovano v prvih minutah nadaljevanja pustili nekaj več pobude tekmecu na igrišču, a žoga se žal ni najbolje lepila na noge fantov v modrem. Nekajkrat so poizkusili s streli od daleč, ki pa niso bili dovolj dobri, da bi vsaj enkrat premagali domačega vratarja, je pa na drugi strani Sajovic s svojim drugim zadetkom v 58. minuti poskrbel, da so tri točke ostale v Zasavju.

received 5772833930808861

S to tekmo se je končal zanimiv jesenski del, ki so ga Moravčani končali na devetem mestu s 13 točkami. Jesenski prvak je postala Kolpa (26), z manjšo prednostjo pred trojčkom Ihan (25), Zagorje (22) in Laby's Mengo 28 (21). V drugo skupino (od 5. do 12. mesta) pa lahko uvrstimo tudi naše nogometaše, ki za petim Rudarjem zaostajajo za pet točk, a imajo le točko več od zadnjega v tej "grupi" Kisovca. Edini, ki negativno izstopa, poleg že pozabljenih Medvod, je s štirimi točkami Ivančna Gorica. Vse našteto obeta vročo nogometno pomlad, ki naj bi najprej predvidoma 14. marca prihodnje leto pripeljala na moravško zelenico ekipo Svobode iz Kisovca. Do takrat pa sledi še veliko dela in pomebnih priprav, da bodo rezultati v naslednjem obdobju še boljši. Pa srečno!