Petek, 25 Sep 2020

1 39 igralcev

Žogobrc končno spet v Moravčah PDF Natisni E-pošta
Četrtek, 27 Avgust 2020 11:32

Zadnja avgustovska sreda ne bi bila prav nič posebna, če ne bi težko pričakovano čakali prvo uradno srečanje na moravški nogometni zelenici po lanskem novembru. Članska ekipa se je za prijeten uvod v novo sezono pod vodstvom novega trenerja merila v 1. krogu pokalnega tekmovanja in po dveh golih Matečka ter golu Blaža Urbanije premagala zasedbo Litije s 3:0. Zdaj sledijo zadnje priprave pred prvo ligaško tekmo prihodnji konec tedna v Beli Krajini.

člani pokal 1

Po vseh kolobocijah, ki jih ne pomnijo niti tisti, ki jim je bilo srce že za prvo moravško ekipo leta nazaj, se je nogomet končno vrnil tudi v Moravško dolino. Na tem mestu ne bi izgubljal besed o tem, koliko truda je bilo vloženega tudi v našem klubu, da lahko otroci in tisti nekoliko starejši nemoteno trenirajo. Zdaj pa se je končno vrnila tudi tekmovalna vnema. Ekipi Termita in Litije sta se v prelepem popoldnevu pomerili v prvem krogu pokalnega tekmovanja. Kljub temu, da so Litijani ligo nižje, so z mladim kadrom nakazali, da bodo zagotovo trn v peti vsakomur, ki jim pride nasproti. A vendarle se je kljub določeni neuigranosti in tudi tremi, ki je vedno prisotna pred prvo tekmo v novi sezoni, poznalo, da so naši fantje dobro in trdo delali v zadnjih tednih pod vodstvom novega trenerja Milomirja Mandiča.

člani pokal2

Že v prvem polčasu so po kar nekaj priložnostih dobro igro kronali s tistim najpomembnejšim, z zadetkom. V 32. minuti je nasprotnikovo mrežo prerešetal Nejc Matečko. V drugem delu srečanja so domači za zanesljivo zmago s 3:0 dosegli še dva zadetka, prvega je v 52. minuti dosegel Blaž Urbanija, za drugega pa je bil ponovno "kriv" Nejc Matečko, ki je zadel v 71. minuti. Litijanom sicer ne gre ničesar očitati, prikazali so dobro in borbeno predstavo ter bi si morda tudi zaslužili častni zadetek, a je bila kakovost vseeno na strani modrih.

Malenkost je sončno sredino tekmo skazila le poškodba kapetana Mihe Capudra, najboljši strelec moravške ekipe v zadnji "prekinjeni" sezoni je moral zapustiti igro v 20. minuti, a bo imel na srečo dovolj časa, da se pripravi na prvo ligaško tekmo, ki bo na sporedu šele naslednji konec tedna v Beli Krajini. Do takrat bo dovolj časa tudi za ostale fante, da še izpilijo formo pred pomembnejšimi tekmami.

Tokrat so zaigrali: Tomaž Vidergar; Andraž Šimenc, Mirko Buzov, Kristjan Urbanija, Jure Vesel, Blaž Urbanija (od 86. Anže Novak), Lovro Pogačar Capuder (od 72. Žiga Valič), Ambrož Vidergar, Rok Prestor, Nejc Matečko, Miha Capuder (od 20. Kristjan Vesel; od 72. Andraž Klopčič), na klopi še: Tadej Bibič, Miha Klopčič, Tadej Peceli

Zadnjič posodobil Četrtek, 27 Avgust 2020 18:06