Petek, 25 Sep 2020

1 39 igralcev

Po slabšem začetku razbili Dob PDF Natisni E-pošta
Torek, 08 September 2020 14:32

Veterani ne poznajo milosti. V drugem krogu letošnjega prvenstva so nadoknadili zaostanek in na koncu "povozili" Dob s 6:1, to je ekipo, ki se še vedno kot zadnja lahko pohvali s skalpom moravške ekipe. Serija neporaženosti se je podaljšala na 19 tekem. S to zmago so naši nogometaši začasno na drugem mestu z enakim točkovnim izkupičkom kot vodilni Mengeš. Sledi gostovanje v Domžalah pri Črnem Grabnu v petek ob 20.30.

veterani9

Vreme je ponovno poskrbelo za čudovito kuliso, kot bi že samo napovedalo končni razplet. Na začetku sta se nasprotnika, ki se sicer dobro poznata, še nekoliko tipala, po nekaj manjših priložnosti je bilo na obeh straneh. Potem pa so sredi prvega polčasa prvi udarili Dobljani, ki so po zaslugi Aljaža Gasiorja povedli. Na srečo veselje moštva, ki je lani 29.3. zadnje premagalo moravško ekipo, in to prav sredi Moravške doline, ni trajalo prav dolgo, saj se je po nekaj zmede v kazenskem prostoru nasprotnika najbolje znašel Aleš Kerč.

veterani1

Prav izenačujoči zadetek je dal dodatnega poguma domači ekipi, ki se je v nadaljevanju sprostila in napolnila mrežo Doba. Tako je v drugem polčasu za dva zadetka po hitrih prodorih poskrbel Alojz Smrkolj, enega so zapisali Muju Pramenku, vmes je svoje dodal tudi Matjaž Rotar, prav za konec pa so moravški veterani (s pridihom Lukovice) po prekršku nad Smrkoljem v kazenskem prostoru izrazili poklon drugemu najizkušenejšemu članu moštva. Marjan Tekavc je imel čast izvajati strel z bele točke, ki ga je rutinirano tudi zadel in tako postavil končni izid srečanja, teniških 6:1.

veterani2

Čeprav so zopet poskrbeli za izjemno nadaljevanje niza, ki kar traja, pa so moravški veterani za gol "prekratki", da bi vodili na lestvici prvenstva po nepopolnem drugem krogu. Na vrsti je Črni Graben, ki domače tekme igra na igrišču z umetno travo v Domžalah. Prav vodilnemu Mengšu so že vzeli točko v prvem krogu (2:2) in tudi ta petek, ko je srečanje na sporedu ob 20.30, ekipe Moravč Lukovice ne čaka lahka naloga, če želijo še dvajsetič zapored ostati brez poraza.

veterani3

veterani4