mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSkupaj1122107

Trenutno online 7

Prva točka med prvoligaši, do remija tudi mladinci PDF Natisni E-pošta
Torek, 08 September 2020 14:58

Sobota je bila v Moravčah rezervirana za tekme mlajših selekcij. Starejši dečki (U 15) so vknjižili zgodovinsko prvo točko v prvoligaški druščini, mladinci so imeli na dosegu rok zmago proti Kamniku, a morajo tudi s točko biti zadovoljni, ekipa mlajših dečkov (U 13) pa ni imela realnih možnosti za uspeh proti premočnemu nasprotniku. Med omenjenimi ekipami bodo mladinci tudi to soboto igrali doma, ostali dve selekciji pa odhajata na gostovanje.

u15

Kot prvi so moravško zelenico v zgodnjem dopoldnevu preizkusili nogometaši selekcije U 13, ki imajo v uvodnih krogih zelo neugoden razpored, saj so tokrat zaigrali proti ekipi Bravo Publikum B. Bravo ima nasploh precej bolj zajeten nabor igralcev, tako da je bilo težko pričakovati kaj več kot znosen poraz. Končalo se je bolje kot v prvem krogu, ob končnih 7:1 je edini gol za domače prispeval v 6. minuti Matevž Dolgan. Na naslednjo tekmo ne bo potrebno iti daleč, saj bodo v nedeljo gostovali v Dobu.

u15druga

Ekipa starejših dečkov (U 15) ima možnost prvič igrati v prvoligaški druščini, v kateri sicer v tej sezoni nastopa 15 ekip. Po porazu v Zagorju so se neustrašno postavili po robu moštvu Dren Vrhnika, za požrtvovalno igro pa so bili nagrajeni sprva celo z vodstvom, potem ko je v 17. minuti zadel Jaka Gorta. Pet minut zatem so Vrhničani izenačili, a ostalo je pri 1:1, s čimer so naši mladi upi (in ena nogometašica) vknjižili zgodovinsko točko za to selekcijo. V soboto bodo igrali v Ljubljani, kjer bodo gostovali pri ekipi Arne Tabor 69. Ta je letos odigrala le eno srečanje, in sicer prav proti Vrhniki, zmagali so v gosteh s 3:1.

mladinci9

Zadnja sobotna tekma na domačem igrišču je pripadla mladincem. Številčno oslabljena in tudi pomlajena zasedba se je odlično upirala moštvu Kamnika in bila dolgo celo blizu zmage. Srečanje se je začelo s hudim pritiskom Kamničanov na vrata Jana Bregarja, a so se domači ubranili, potem pa kot strela z jasnega udarili s protinapada, ki ga je z zadetkom v 8. minuti kronal Ožbej Igrec.

mladinci5

Začetni nalet Kamničanov je nekoliko popustil, a kljub vsemu so gostje po desetih minutah izenačili, po golu Čauševića je bilo 1:1. Da so lahko bolj mirno pričakali nadaljevanje srečanja, je po odlično izkoriščenem kotu poskrbel Luka Bulić, ki je zatresel mrežo nasprotnika v 32. minuti. Druga polovica srečanja se je začela še bolje za domačine, ki so si ob igranju tekmeca z roko na golovi črti priskrbeli enajstmetrovko, ki jo je v zanesljivo vodstvo s 3:1 pretvoril Mark Jemec takoj v drugi minuti nadaljevanja.

mladinci2

Nadaljevanje je bilo zelo nervozno na obeh straneh, tako da ne čudi, da je moral glavni sodnik srečanja kar nekajkrat poseči v žep po karton, trikrat so porumeneli domači, dvakrat pa gostje. Naši mladi fantje so imeli nekaj sijajnih priložnosti, tudi iz oči v oči z vratarjem za zanesljivo zmago, a ravno takoj po eni izmed takšnih priložnosti so udarili Kamničani in znižali zaostanek.

mladinci4

Vse bolj so pohajale moči številčno zelo podhranjene moravške ekipe (z le eno menjavo), a dolgo je kazalo, da bodo zdržali vse nalete Kamnika. Potem pa je prišla 82. minuta, ko je Domen Korošec skoraj na stranskem robu kazenskega prostora podrl igralca nasprotne ekipe in žal so gostje dobili možnost izenačiti po "penalu". Bregar se je pogumno poskušal zoperstaviti Čauševiću, a je bil ta uspešnejši in poravnal je izid na 3:3.

mladinci7

Proti koncu bi se lahko srečanje celo povsem obrnilo na stran Kamnika, tako da je ob vsem videnem potrebno biti na koncu zadovoljen z osvojeno točko, s katero so se odlično pobrali po hudem pokalnem porazu proti Bravu. Naslednjo preizkušnjo bodo prav tako pričakali doma, v soboto jih ob 13.30 obišče Kočevje, ki se je v prvem krogu podobno razšel brez zmagovalca, ko je doma gostil Interblock.