Petek, 25 Sep 2020

1 39 igralcev

Člani poraženi v Beli krajini PDF Natisni E-pošta
Četrtek, 10 September 2020 10:16

Članska ekipa je letošnjo sezono začela na gostovanju v Beli krajini in doživela minimalni poraz. Letošnje prvenstvo bo nekaj posebnega, saj bo v njem nastopalo kar 16 ekip, ki se bodo po prvih nekaj spomladanskih tekmah razdelile v ligi za prvaka in za obstanek. Belokranjci so do zmage prišli po zaslugi enajstmetrovke, o kateri bi se dalo razpravljati, v nadaljevanju pa so le držali vodstvo. V soboto ob 16.30 v moravški športni park pred prazne tribune prihaja ekipa iz Kresnic, ki je doma doživela poraz proti Kočevju.

soccer kick goal kickoff 1280

Po pokalnem uspehu doma proti Litiji se je končno začela tudi nova prvenstvena sezona, v kateri bo letos konkurenca izjemna, tako da bi že sama uvrstitev v ligo za prvaka (med najboljšo osmerico) predstavljala lep uspeh. Za uvod so se člani podali v Črnomelj, kjer jih je na tamkajšnjem stadionu pričakal nekdanji prvoligaš (tri sezone so preživeli med najboljšimi moštvi v Sloveniji) Bela krajina. Belokranjci so že pregovorno neugoden nasprotnik na domačem terenu. Tako se je pokazalo tudi v soboto, ko se je eden odločilnih trenutkov zagotovo zgodil sredi prvega polčasa, ko so si po spletu okoliščin domači priborili strel z bele točke. To priložnost so tudi po zaslugi Žige Kočevarja, ki je bil lani najboljši strelec lige še v dresu Kolpe, izkoristili za minimalno vodstvo, katerega so v nadaljevanju vztrajno branili.

Prav veliko možnosti se Moravčanom ni ravno ponudilo, da bi poravnali izid, nekajkrat so poizkušali s prodori v kazenski prostor ali s streli z razdalje, a ostalo je pri rezultatu 1:0. Časa za uigravanje bo še dovolj, pomembnejše preizkušnje pa sledijo. Že naslednja tekma bo ponudila priložnost, da se vknjižijo prve točke v novi sezoni. V moravški športni park prihajajo Kresnice, s katerimi so se v lanski polovični sezoni merili le v gosteh in iztržili točko (1:1). Tekma bo zaradi ukrepov NIJZ potekala za zaprtimi vrati, začela pa se bo ob 16.30.

V Beli krajini so zaigrali: T.Vidergar; Šimenc, Buzov, Peterka, Blaž Urbanija, Pogačar Capuder (od 70. Peceli), A. Vidergar (od 62. A. Klopčič), Prestor, Matečko, Capuder (od 90. Novak), Vrankar     Na klopi še: T.Bibič, K. Urbanija, Avbelj, Miha Klopčič

Zadnjič posodobil Četrtek, 10 September 2020 10:43