Sreda, 28 Okt 2020

13 IHAN 7*
* tekma manj

5 Vladan Petrovič (Arne Tabor 69)

Enes Karajbić (Trebnje)

Maj Sajovic (Rudar T.)

Tadej Ferk (Slovan)

Tadej Grmek (Slovan)

Ervin Agovič (Kamnik)

Aleš Kirin (Kolpa)

Izjemni dan sklenili z zmago PDF Natisni E-pošta
Sreda, 30 September 2020 08:58

O uspešnih nastopih mlajših selekcij je bilo že govora, svoje pa je dodala v soboto še članska ekipa. Dvojni spored proti Rudarju so Moravčani začeli s pokalnim izpadom prejšnjo sredo v Trbovljah šele po izvajanju enajstmetrovk, še bolje pa so odigrali potem tri dni kasneje doma proti vodilni ekipi lige in ji zadali prvi poraz, bilo je 1:0. To je sploh prva zmaga proti Rudarju v zadnjih 15 letih, kolikor podpira arhiv MNZ. V tem slogu se fantje podajajo na gostovanje k novim vodilnim, ekipi Svobode iz Kisovca, ki je zdaj ostala edina s stoodsotnim izkupičkom. Vabljeni v Kisovec, da podprete naše igralce, v soboto ob 16. uri.

Že na pokalni tekmi v Trbovljah z nekoliko premešano postavo so fantje pokazali, da jim poguma ne manjka in čeprav Rudar že po navadi zmaguje na domačem igrišču, so se tokrat morali pošteno namučiti za napredovanje v četrtfinale, v katerem se bodo potem naslednji teden srečali z ekipo Doba.

Trbovci so povedli po sumljivo dosojenem prekršku, storjenem v kazenskem prostoru, po katerem je prvi, nikakor pa ne zadnji strel z bele točke, v vodstvo domačih pretvoril Anes Rekanović v 6. minuti. Naše moštvo se ni ustrašilo in ni trajalo, preden je svoj prvi gol dosegel Rok Prestor v 14. minuti. Domači so še globoko v prvem polčasu odgovorili z novim prevzemom vodstva, v 28. minuti je bil za 2:1 natančen Bruno Pukl.

Nato pa so ob pomoči nekaterih izkušenih igralcev svoje dodali tudi naši mlajši. Ob gneči pred vrati Trbovelj se je v 60. minuti odlično znašel Anže Novak in dosegel svoj prvi članski zadetek na uradni tekmi. V nadaljevanju se je zvrstilo še nekaj priložnosti, tako da si niti domači niso mogli oddahniti, kot je v navadi v pokalu MNZ, pa se je po izteku rednega dela takoj začelo z izvajanjem kazenskih strelov, ki so odločili zmagovalca. Le Rok Vrankar je imel to smolo, da ni premagal vratarja Možica in na koncu so se domačini veselili najtesnejše možne zmage ter napredovanja v pokalni četrtfinale, kjer pa bodo proti Dobu močno v podrejenem položaju.

Na pokalni tekmi so zaigrali: T.Bibič; Valič, J. Vesel (od 75. Peceli), Vrankar, Prestor, Matečko, Capuder, K. Urbanija, Novak, A. Klopčič (od 72. Smrkolj) , Čebulj

Na klopi še: D. Bibič; K. Vesel, R. Vesel

Sama borbenost v igri, ki so jo naši prikazali že v Trbovljah, je očitno moravške modre spodžgala za prvenstveno srečanje tri dni pozneje. Že od prve minute naprej je bila v očeh videti neizmerna želja po dokazovanju, potem ko so tudi z malo smole na prvih treh ligaških tekmah izgubili za en sam gol. A tokrat je sonce posijalo na razmočeno igrišče tudi za ekipo Termita. Eden ključnih trenutkov se je zgodil v 25. minuti, ko je Čebulj požrtvovalno vzel izpod nog branilcu nasprotne ekipe, jo z drsečim štartom spravil do Vrankarja, ta je opravil dolgo podajo nazaj do Čebulja globoko v kazenskem prostorju, Čebulj pa je odlično našel Prestorja, ki je vtekel tik pred vratarja Rudarja in slišal se je krik navdušenja, potem ko se je končno zatresla mreža tudi v prvenstvu. Kot se je kasneje izkazalo, je bil to edini gol na srečanju, a lahko bi bilo tudi drugače. Veliko priložnosti so imeli že naši igralci, da bi predhodno odločili zmagovalca srečanja, a žoga ni našla poti v mrežo.

Kot je povsem običajno pri takšnem izidu, je bilo pričakovati še zadnji nalet gostov, po stari metodi, kdor ne da, dobi, bi kaj lahko Zasavci izenačili. Najboljšo priložnost so imeli po hitro dosojenem prekršku v kazenskem prostoru, ko je na sceno prišel drugi junak dneva. Vratar Vidergar je že prej domačo ekipo rešil z nekaj izjemnimi obrambami, zato je bilo upanje na mestu. Tekla je 89. minuta, streljal je Rekanović, Tomo pa je odlično prebral namero igralca in se vrgel v pravo smer ter preprečil izenačenje. Do konca je dvakrat še zastal dih vsem zbranih, ko je ob izbijanjih žoge za kratko gol domačih bil nepokrit, enkrat se je celo žoga dotaknila prečke, a po koncu dneva je bilo bolj kot ne vsem jasno, da tokrat zmaga zasluženo ostaja v domačem gnezdu.

Na ligaški tekmi so zaigrali: T.Vidergar; Šimenc, Valič, J. Vesel, Peterka, B. Urbanija, Vrankar, Prestor (od 92. A. Klopčič), Matečko, Capuder, Čebulj (od 80. Pogačar Capuder)

Na klopi še: D. Bibič; K. Urbanija, Novak, Smrkolj, Peceli

Zdaj je potrebno ostati na trdnih tleh in se pozitivno podati v Kisovec, kjer bo v soboto na sporedu nova pomembna preizkušnja proti novopečeni vodilni ekipi lige. Po četrtem krogu je pogled na lestvico nekoliko znosnejši. Svoboda ima edina vseh 12 točk, sledita Bela krajina in Arne Tabor 69 z desetimi, Slovan je četrti, Rudar smo potisnili na peto mesto z 9 točkami, Moravčani pa so s prvimi 3 točkami na 12. mestu in jih od lige za prvaka loči le še ena zmaga.

Zadnjič posodobil Sreda, 30 September 2020 09:16