Sreda, 28 Okt 2020

13 IHAN 7*
* tekma manj

5 Vladan Petrovič (Arne Tabor 69)

Enes Karajbić (Trebnje)

Maj Sajovic (Rudar T.)

Tadej Ferk (Slovan)

Tadej Grmek (Slovan)

Ervin Agovič (Kamnik)

Aleš Kirin (Kolpa)

3:0 za dobitnih 3x3 PDF Natisni E-pošta
Sreda, 14 Oktober 2020 10:15

Članska ekipa je slavila tudi v 6. krogu letošnjega prvenstva, potem ko je doma brez prisotnosti gledalcev s 3:0 porazila pomlajeno Kolpo. To je prvi trojček zaporednih zmag po sezoni 2017 / 2018, zdaj pa ekipa odhaja na gostovanje v prestolnico k Slovanu, ki se je lani končalo, kako drugače, kot z zmago. Tekma bo na sporedu v soboto ob 17.00 na Kodeljevem. Moravčani so prvič letos na mestih, ki prinašajo spomladansko nastopanje v ligi za prvaka.

Srečanja z ekipami, ki morajo prepotovati tako dolgo pot, kot jo mora Kolpa, so vedno nehvaležna, saj so takšna moštva najbolj našpičena. Povrhu vsega je bilo potrebno tudi potrditi dve sijajni predstavi proti Zasavcem, sicer bi bila omenjena uspeha hitro pozabljena. Megla, ki je obdajala igrišče še v dopoldanskih urah, se je razkadila in na še vedno rahlo razmočenem igrišču se je lahko pričel boj sosednjih ekip na prvenstveni lestvici. V uvodnih minutah smo spremljali klasično tipanje nasprotnika, ko si nobena ekipa ni ustvarila resnejše priložnosti. Potem pa prvo veselje domačih, v 14. minuti je po levi strani v kazenskem prostoru ob zmedi tekmeca v obrambi zadel Miha Capuder.

Po tem zadetku so se naši nogometaši sprostili, na trenutke pa je svoje priložnosti iskala tudi precej pomlajena Kolpa, ki pa prav pogosto ni prišla pred domača vrata. V 44. minuti srečanja je bilo zopet zelo vroče pred golom vratarja Kolpe, žogo pa je naposled potisnil v mrežo Tomaž Čebulj za svoj prvi prvenstveni gol v tej sezoni.

Mnogo lažje je bilo vstopiti v drugi polčas z dvema goloma prednosti, kar se je poznalo tudi v naslednjih 45 minutah. Piko na i popolnemu popoldnevu je dodal še s tretjim prvenstvenim zadetkom Capuder v 56. minuti za tretjo zmago, tokrat tudi s simboličnih 3:0.

Do konca so gostje še poizkušali doseči vsaj častni zadetek, a ostalo je pri nedotaknjeni mreži in Moravčani se lahko veselijo, saj so se prvič tudi uradno pomaknili v zgornjo polovico prvenstvene lestvice. Na vrhu so štiri ekipe v eni sami točki, med njimi pa je Slovan edini, s katerim naši člani letos še niso igrali. Glede na lepe spomine z lanske jeseni (čeprav se od spominov ne da živeti) gremo po nov pozitiven nastop, to soboto ob 17.00 na Kodeljevem. Po zaostali tekmi se bo verjetno vodilni četverici pridružil tudi Kisovec, potem pa so Moravčani že v skupini ekip, ki se borijo za mesta med 6. in 11. mestom, kar je mnogo bolje, kot je bilo po tistih uvodnih nesrečnih minimalnih porazih.

Tokrat so zaigrali: T.Vidergar; Šimenc, Peterka, A. Vidergar, Prestor (od 87. Torkar), Matečko, Capuder (od 85. K. Urbanija), Vrankar (od 78. Andraž Klopčič), Miha Klopčič, Valič (od 74. Ahmetović) , Čebulj (od 84. Novak)   Na klopi še: Peceli

Zadnjič posodobil Sreda, 14 Oktober 2020 10:59